Teneke Kutu Üretim Makinaları

3 parçalı ve 2 parçalı teneke kutu üretim makinaları.

Dip, Kapak, Çember Üretimi

Her çeşit dip,kapak ve çember üretim makinaları.

Endüstriyel Çözümler

Metal ambalaj sektörüyle ilgili her türlü teknik destek ve çözümler.

Kataloglar

MAC/24116 Filled Can Seaming Machine

Fully automatic filled can seaming machine is designed for seaming of round tin, aluminum or composite cans. It seams on the principle of rotating can. Standalone machine is with its own conveyor belt and a fully automatic can and lid feeder. On the free stations, before the seaming operation, other modules such as filler, gassing or other customized special solutions can be implementable. The exit conveyor is ideal for product labeling by inkjet printer. The machine is made of fully stainless material for corrosion resistance in wet or dry operations.

MAC/1316 Single Head Triple Tight Pail Drum Seaming Machine

The UN-approved pails or drums’ seaming is created out by six seaming rollers. Pails or drums are placed on the infeed conveyor and the lids are stacked on the lid stacker. System takes one can and one lid and places them with servo drive to the seaming station where the seaming operation starts by lifting the can up to the seaming head. During the seaming operation the can is stationary.

MAC/2350 Can Body Welder

Fully automatic machine is developed for giving cylindrical shape and seam welding operation of three-piece can bodies.• Separation of the body sheets from the Non-Stop magazine by vacuum• Three way easy loading possibility of the strips on magazineCapacity: 120 cans/minute

MAC/230 Semi-Automatic Round Seaming Machine

Mechanic-pneumatic machine is designed for the purpose of bottom and top seaming operation of the round body after flanging operation. Place the body, with the end on it, on the bottom mould and depress the electrical foot pedal. The machine will automatically clamp, seam and release the body. It is suitable to seam tin can, aluminum, EOE and Peel-Off covers

Kurumsal

Umar Misyonu

"Güleryüzlü hizmet ve metal ambalaj sektöründe öncü rolü üstlenerek edindiğimiz tecrübeyi tüm kalitesi ve müşteri odaklı yaklaşımla müşterilerimize sunmaktır”. Bu misyonu gerçekleştirebilmek için hedeflerimiz: Karlılık, verimlilik ve etkinlik esasları çerçevesinde dünya ile rekabet edebilecek (hizmet, ürün kalitesi) ve standardizasyonuna ulaşmak, etkin ve verimli kaynak yönetimi için sürekli iyileştirme faaliyetlerini sürdürmek, ülke içinde ve dışında üretim alt yapısıyla uyumlu pazarlama stratejisi ve politikaları tespit etmek ve uygulamaktır. Başarısını müşteri memnuniyeti ile ölçen, müşteri ihtiyaçlarına hızlı, etkin ve kaliteli çözümler üretebilen bir firma olmaktır.

Umar Vizyonu

Ülkemize sunduğumuz hizmetlerin kalitesinden güç alarak sektöründe tercihlerinin başında yer edilen firma olabilmek. Hizmet kalite ve kapasitesini her geçen gün arttırmayı hedef olarak nitelendirmek. Müteşebbis, yönetici, çalışanlar, müşteriler ve sosyal paydaşlarıyla bütünleşmiş bir şekilde tümleşik kimlik oluşturarak yaşamak ve yaşatmak

Umar Hakkında

Firmamız 1972 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana makina branşında hizmet vermektedir. Aynı anda hem geleneksel hem de modern hizmet mimarisini baz alan Umar Makina bu doğrultuda altyapısını toplumun ihtiyacı olan gelişmelerine paralel olarak geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Etkin ve çözüm odaklı yaklaşımımız bizi rakiplerimizden ayıran başlıca niteliklerimizdendir. Alanında güçlü, istikrarlı ve tercih edilen bir firma olarak markalaşmak amacıyla müşteri memnuniyetini baz alan kaliteli hizmet yaklaşımını benimseriz. Taahhütlerimizi zamanında ve en doğru şekilde yerine getirerek, etik ilkelere ön planda tutmak daimi olarak prensibimiz olmuştur.

UMAR MAKİNA, o yıllarda teneke ambalaj sektörünün merkezi olan Murat Efendi Sokak, Küçükpazar/İstanbul'da Yuvarlak Kapatma Makinası üretimi ile iş hayatına başlamıştır.

1972

1973

Aynı yıllarda, 100 m2 üretim alanında ve 3-5 çalışanı ile ikinci bir üretim olarak Türkiye'de ilk defa üretilmiş olan Istampa Conta Sürme Makinası'nı üretmiştir.
Giderek gelişmeye başlamakta olan sektörde, Türkiye genelinde bu yıllarda yeni üretim tesisleri kurulmuştur. Bunların ihtiyaçları doğrultusunda Kenet ve Tokmak Makinası üretilmiştir. 

1977

1978

Zeytinyağı ambalajında kullanılan 5 Kg'lık teneke kutuların kapatılması için çok uygun, hassas mekaniğe sahip Lübeca Tipi Köşeli Kapatma üretilmiştir.
Kenetli ve lehimli kutuların terk edildiği yıllarda Dikiş Kaynak Makinası üreterek isminden dünya çapında bahsettirecek yeni bir konuya imza atmıştır.

1981

1983

Artık teneke ambalajın verimliliği konuşulmaya başlanmış ve ambalaja sağlamlık katmak amacıyla Forma Baskı Makinası geliştirilmiştir.
İstanbul Aksaray'daki yeni yerine geçerek üretim kapasitesini ve teknolojisini geliştirmeye devam etmiştir. 

1982

1988

Konik Kova makinaları üretimine başlayarak ürün gamını genişletmiştir. Bu konudaki gelişmeleri takip ederek bugün talep edilen UN Standartlarındaki kovaların üretime kadar öncülük etmiştir.
İlk Pres Otomasyonu'nu yaparak iş kazalarını önleme ve teneke kutu üreticilerinin verimliliğini arttırma konusunda büyük katkıda bulunmuştur. 

1991

1993

İlk CNC tezgahı yatırımını yaparak teknolojiye ayak uydurmuş ve makina üretimini modernize ederek hızlandırmıştır.
Otomatik Pres üretimi ile Türkiye'de PLC otomasyonu kullanımının öncülerinden olmuştur. 

1995

1998

Bugün halen kullanmakta olduğu 3000 m2 'ye yakın fabrikasına geçerek üretimini geliştirmiştir.
Otomatik Dikiş Kaynak makinası üretimi ile 1982'de başladığı kaynak makinası üretimini geliştirmiştir.

2000

2006

Yatay Yuvarlak Kutu Montaj Makinası ile hızlı, tam otomatik gövde montaj makinalarını üreterek komple hatların otomasyonlarını yapmaya başlamıştır.    
Kaynak bölgesi koruma sistemleri üretimi ile gıda kutuları üretim bantları oluşturmaya başlamıştır. Özellikle peynir kutusu üretiminde kalitenin yükselmesini sağlamıştır.

2009

2012

Tekli Makina Otomasyonları yaparak teneke kutu üretimine büyük katkı sağlamıştır.
Multi istasyon presleme ve contalama makinası üreterek başarılı bir kombine makina üretmiştir. Bu makinayı Metpack, 2014’de çalışır olarak sergilemiştir.

2014

2015

Modern, verimli, başarılı Köşeli Kutu Üretim Hatları yapması ile büyük ve zor bir sektör olan köşeli kutu ambalajına dünya standartlarında üretim sağlamıştır. 
İnovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği Köşeli Dip Üretim Hattı, bilinen sistemlerin dışında uyguladığı yeni sistemler ile köşeli kutu üretiminin sorunlarının çözümüne büyük katkıda bulunmuştur. 

2016

2017

Dolum sonrası kapatma için kullanılmak üzere geliştirdiği Komple Paslanmaz Kapatma Makinası ile yeni bir sektöre hitap etmeye başlamaktadır.

Geçtiğimiz mayısta düzenlenmesi planlanan InterPack ve MetPack fuarları Covid-19 global salgını sebebi ile 2021 şubat ayına ertelenmiştir.  En yeni ürünlerimizi sergileyeceğimiz bu fuarlarda görüşmek üzere!